0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

پمپ آب ایتالیایی (سیستما)

دسته بندی :معرفی محصولات ۱۴ دی ۱۴۰۱ مهدیه عرب نژاد 1657
پمپ سیستما ایتالیایی

دستگاه پمپ از جمله ابزارهایی است که در بیشتر منازل مسکونی مورد استفا‌ده قرار می‌گیرد. پمپ‌های آب ایتالیایی از انواع بهترین پمپ‌های آب می‌باشند که دارای توان و قدرت بالایی هستند. برند سیستما یک کمپانی پیشرو در زمینه تولید انواع ابزارآلات صنعتی و پمپ آب به شمار می‌رود. لذا امروز تصمیم داریم به بررسی محصولات این برند بپردازیم؛ پس اگر قصد خرید یک پمپ ایتالیایی باکیفیت را دارید، باید ضرورتا از یک راهنمای خرید پمپ آب استفا‌ده کنید. بنابراین پیشنهاد میکنیم تا انتهای این گفتار همراه ما باشید، تا نکاتی مهمی که به هنگام خرید این محصول باید در نظر داشته باشید را بیاموزید.

پمپ آب چیست؟

پمپ آب، جهت افزایش فشار آب خانه، آپارتمان، ویلا و منازل مسکونی به کار می‌رود. متراژ واحد، تعداد شیرها و تعداد طبقات یک ساختمان، عواملی هستند که در انتخاب پمپ خانگی موثر می‌باشند. پمپ خانگی با مخازن انبساط، یا پمپ با کلید اتوماتیک و بوستر‌ پمپ، از انواع پمپ‌های خانگی هستند که با توجه به موارد مذکور، یکی از آن‌ها برای ساختمان و و خانه مد نظر انتخاب می‌شوند. پمپ‌های آب در توان‌های گوناگون اعم از نیم اسب بخار، یک اسب بخار و دیگر توان‌ها، و همچنین با برندهای متنوعی از جمله پنتاکس، داب، ابارا و سیستما به مشتریان ارائه می‌شوند.

انواع پمپ‌های آب

جهت تقویت فشار آب از دستگاهی به نام پمپ آب (موتور پمپ آب خانگی) استفاده می‌شود. پمپ آپارتمانی (پمپ آب منازل) بسته به نیاز مشتری در انواع و کاربری‌های گوناگونی به مشتریان ارائه می‌شوند، انواع گوناگون این محصول عبارت‌اند از:

 • بوستر پمپ خانگی
 •  پمپ آب جتی
 •  پمپ سانتریفیوژ
 •  پمپ آب بشقابی
 •  مخزن انبساط

بوستر پمپ خانگی

بوستر پمپ خانگی، یکی از پرکاربردترین پمپ‌ها می‌باشد؛ انواع بوستر پمپ در تامین آب شرب مراکز کوناگون تجاری‌ و اداری، تفریحی و ورزشی و همچنین در صنعت کشاورزی در سیستم آبیاری تحت فشار، در گلخانه‌ها و باغات کشاورزی، با سیستم کشت صنعتی کاربرد‌های فراوانی دارد؛ همچنین در سیستم اطفای حریق تحت عنوان بوستر پمپ آتش نشانی و بوستر پمپ آبرسانی مصارف فراوانی را داراست.

پمپ آب جتی

پمپ آب جتی، یک پمپ سانتریفیوژ بوده و یکی از پرمصرف‌ترین انواع پمپ‌ها می‌باشد که یکی از عمده‌ترین کاربرد آن در مصارف خانگی‌ست. ساختار پمپ آب جتی، باعث شده است تا این محصول تبدیل به یکی از پرمصرف‌ترین انواع پمپ آب خانگی باشد. مکانیزم پمپ آب جتی، به این صورت است که با ایجاد خلاء در قسمت مکش، هوا را از بین می‌برد و در انتها هوا را دفع کرده و سیال را پمپاژ می‌نماید. این محصول، جهت پمپاژ و مکش سیال آب از اعماق، استفاده می‌شود. پمپ آب خودمکش که در بازار با نام پمپ‌های جتی نیز معروف هستند، برای انتقال آب تمیز (شرب) و مایعاتی که خورنده نباشند، در مدل پمپ چدنی و همچنین انتقال سیالات با خاصیت قلیایی در مدل پمپ پروانه استیل ۳۰۴ و ۳۱۶ کاربرد دارند. نکته قابل توجه آن است که پیش از استارت پمپ، باید بدنه و محفظه پمپ جتی از آب پر باشد؛ در غیر این صورت، باعث آسیب رسیدن به پمپ می‌گردد.

پمپ سانتریفیوژ

طپمپ سانتریفیوژ، پرکاربرد ترین نوع پمپ در جهان می‌باشد. افزایش در فشار سیال، از ورودی پمپ آب به خروجی، زمانی اتفاق می‌افتد که پمپ آب در حال فعالیت می‌باشد. این اختلاف فشار، سیال را در دستگاه یا سامانه به جریان در می‌آورد.
پمپ آب سانتریفیوژ، به واسطه انتقال نیروی مکانیکی، از موتور به سیال، از طریق پروانه گردان موجب پدید آمدن و افزایش فشار نسبی می‌شود. سیال از ورودی به مرکز پروانه، و در امتداد تیغه‌ها جریان دارد. چراکه نیروی سانتریفیوژی سرعت سیال را افزایش داده و به تبع آن، نیروی جنبش به فشار تغییر می‌کند.

پمپ آب بشقابی

پمپ آب بشقابی، جزو پمپ‌های گریز از مرکز بوده که اغلب جهت انتقال سیالات با ویسکوزیته کم مانند آب، مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این نوع پمپ‌ها، انرژی مکانیکی تولید شده توسط پمپ، از طریق شفت به پروانه پمپ منتقل می‌شود و درنتیجه باعث چرخش پروانه و تولید انرژی جنبشی در سیال خواهد شد؛ بدین ترتیب، سیال با فشار از دهانه دهش پمپ خارج شده و با فشار به سمت مصرف کننده پمپاژ می‌شود.

پروانه این نوع پمپ، مهم‌ترین قطعه آن می‌باشد و دارای یک سری پره و منافذ منحنی است که بین دو دیسک طراحی و نصب شده است. این پروانه، از طریق یک شافت به موتور پمپ متصل می‌شود و با سرعت تقریبی حدود ۳۰۰۰ دور در دقیقه، به چرخش در می‌آید. با به چرخش در آمدن پروانه، سیال از دهانه مکش وارد منافذ پروانه شده و با فشار بالا از لبه‌های آن به سمت دهانه دهش هدایت می‌شود. پمپ‌های بشقابی، اغلب دارای یک یا دو پروانه از نوع بسته می‌باشند؛ بسته بودن پروانه، در این پمپ‌ها ارتفاع بیشتر و آبدهی کم‌تری نسبت به مدل‌های دیگر تولید می‌کند. پمپ بشقابی، به صورت تکفاز می‌باشد و از نظر صدای کارکرد نسبت به پمپ جتی و خورشیدی، دارای صدای کم‌تری می‌باشد.

مخزن انبساط

منبع انبساط، مخزنی است که فشار اضافی سیالات گرم شده را تنظیم کرده و کمبود آب در گردش، درون سیستم‌های حرارت مرکزی را جبران می‌کند. منابع انبساط، به طور کلی با دو هدف در سیستم‌های حرارت مرکزی به کار می‌روند:

 

 1.  کاهش فشار آب ناشی از گرم شدن و افزایش حجم بخار آب در پکیج‌ها
 2.  جبران کاهش فشار ناشی از کم شدن آب در سیستم‌های حرارت

در سیستم‌های گرمایش، دمای آب در گردش داخل لوله‌ها بر اثر حرارت دیدن بالا رفته و به دنبال آن، حجم آب در گردش افزایش می‌یابد. این افزایش حجم، می‌تواند به لوله‌ها و اتصالات سیستم گرمایشی فشار وارد کند و منجر به ترکیدگی و انفجار قسمت‌هایی مثل دیگ سیستم گرمایش شود. اغلب برای جلوگیری از چنین مشکلی، مخزن انبساط پیشنهاد می‌شود. این مخازن، بر روی قسمتی از سیستم لوله‌کشی سیستم گرمایشی نصب شده و تغییرات ناشی از افزایش فشار را کنترل می‌کند. شایان ذکر است که، مخازن انبساط نه تنها می‌توانند تغییرات افزایش فشار را کنترل کنند، بلکه می‌توانند کاهش فشار آب ناشی از نشتی در سیستم را نیز به خوبی، جبران کنند.

پمپ آب ایتالیایی

پمپ آب ایتالیایی، یکی از انواع پمپ آب می‌باشد که به دلیل بالا بودن کیفیت و کارایی، همواره بین مردم از محبوبیت بالایی برخوردار می‌باشد؛ اگر قصد دارید یک پمپ آب تهیه کنید که طول عمر زیاد و قدرت بالا در پمپاژ آب داشته باشد، پمپ آب ایتالیایی بهترین گزینه برای شماست.

پمپ آب ایتالیایی نیم اسب

پمپ آب ایتالیایی نیم اسب، یکی از انواع پمپ آب‌هایی می‌باشد که در شرایط عادی برای خانه‌های ویلایی، در طبقات اول تا دوم مورد استفاده قرار می‌گیر‌ و علاوه بر آن، امکان دارد که برای افزایش فشار داخل واحد نیز از آن استفاده کرد؛ اگر در آپارتمان هستید و طبقات پایین شما فشار آب خوبی دارند اما فشار آب خانه شما در طبقات بالاتر، کم هست می‌توانید در طبقه خود، پمپ نیم اسب را قرار داده و فشار آب را افزایش دهید. لازم به ذکر است که این کار باعث کاهش فشار طبقات دیگر می‌شود و بهتر هست از یک پمپ مرکزی استفاده شود.

پمپ آب ایتالیایی یک اسب

پمپ اب یک اسب، انواع متفاوتی دارد، به عنوان نمونه، پمپ آب یک اسب بشقابی به علت داشتن پروانه‌ای بازتر، به دبی بالا معروف بوده و بین پمپ‌های دیگر با قدرت برابر حجم بیشتری از آب را پمپاژ می‌کند؛ اما در مقایسه با پمپ جتی، ارتفاع کمتری را با حجم بیشتر پمپاژ می‌کند این پمپ به نام cm100 بوده و دو مدل cm100/00 و cm100/01 وجود دارد که 00 نشانه این نمونه است که پروانه پمپ باکالیت بوده و 00 نشانه برنجی بودن پروانه پمپ‌های آب می‌باشد.

انواع دیگر پمپ یک اسب ایتالیایی عبارت‌اند از:

 • پمپ آب ایتالیایی یک اسب جتی
 •  پمپ آب ایتالیایی یک اسب بخار ارتفاع بالا

پمپ ایتالیایی دو اسب

پمپ آب دو اسب ایتالیایی، نوع دیگری از پمپ‌ آب می‌باشد که برای آپارتمان‌های پنج طبقه یا ۱۴ واحده، مناسب می‌باشند. پمپ‌های خانگی دو اسب بخار، واحد‌هایی تا حداکثر ۱۰۰ متر را پشتیبانی می‌کنند. یک نمونه از پر فروش‌ترین نوع پمپ دو اسب، پمپ آب سیستما می‌باشد که دارای قدرت بالا و دوام قابل قبولی می‌باشد. برای استعلام قیمت این نوع پمپ، لازم است تا با مشاورین مراکز فروش پمپ‌های آب سیستما در ارتباط باشید.

برند سیستما

شرکت سیستما ایتالیا با بیش از ۳۰ سال سابقه درخشان به عنوان یکی از تولید کنندگان معتبر در زمینه سیستم‌های پمپاژ می‌باشد. محصولات این شرکت، در بیش از ۱۰۰ کشور در سراسر جهان عرضه می‌شوند. شرکت پمپ SISTEMA ایتالیا، از بدو تاسیس تاکنون، همواره در حال توسعه و گسترش دامنه محصولات خود به منظور پوشش‌دهی تمامی نیازهای مشتریان بوده است. امروزه محصولات SISTEMA، شامل انواع پمپ‌های زمینی، سانتریفیوژ، طبقاتی، الکتروپمپ‌های شناور ، پمپ‌های کف‌کش و لجن‌کش می‌باشند که در مصارف خانگی، صنعتی، عمرانی، کشاورزی و تصفیه آب و فاضلاب مورد استفاده قرار می‌گیرند. این محصولات، توسط ماشین‌آلات پیشرفته مطابق با آخرین تکنولوژی و دانش روز دنیا، طراحی و ساخته می‌شوند و دارای استاندارد‌های بین‌المللی نظیر CE و ISO می‌باشند.

نواع پمپ‌های سیستما
أنواع پمپ‌های سیستما عبارت‌اند از:

 •  پمپ سیستما سری TT
 • پمپ سیستما سری TC
 •  پمپ سیستما سری JET
 • پمپ سیستما سری TAG

‌پمپ سیستما سری TT

پمپ‌های محیطی سیستما سری TT، برای انتقال و پمپاژ آب تمیز و بدون ذرات جامد، در ساختمان‌های مسکونی، تقویت فشار در سیستم‌های آبرسانی، پر کردن مخازن ذخیره و سیستم‌های آبیاری استفاده می‌شوند. جنس بدنه این پمپ‌ها از چدن و پروانه آن‌ها از جنس برنج می‌باشد. برق مصرفی پمپ سری TT، از نوع تک‌فاز می‌باشد و سرعت الکتروموتور آن ۲۹۰۰ دور بر دقیقه است. این دسته از پمپ‌ها می‌توانند آب را از عمق حداکثر ۷ متر مکش کنند. دمای مایع پمپ شونده، توسط پمپ‌های محیطی TT سیستما، می‌تواند در محدوده ۳۵ تا ۶۰ درجه سانتی‌گراد باشد. این مدل از پمپ‌ها در توان‌های پایین قادر به ایجاد فشارهای نسبتاً بالا بوده و دارای منحنی‌های عملکردی پایدار می‌باشند. از مزایای آن‌ها می‌توان به مصرف کم انرژی و طراحی‌های سبک و کم حجم اشاره داشت.

پمپ سیستما سری TC

پمپ‌های سیستما سری TC، از نوع تک پروانه و از دسته پمپ‌های سانتریفیوژ هستند که با نام بشقابی نیز شناخته می‌شوند. از این پمپ‌ها اغلب در سیستم‌های آبیاری برای مصارف کشاورزی و باغبانی، آبرسانی و تقویت فشار آب واحد های ویلایی استفاده می‌شود. برق مصرفی پمپ‌های بشقابی Sistema، از نوع تک‌فاز و سه‌فاز و دور الکتروموتور آن‌ها 2900rpm است. جنس بدنه این پمپ‌ها چدنی و پروانه آن‌ها از متریال استیل ۳«۴ می‌باشد. پمپ بشقابی سیستما سری TC، برای انتقال مایعات تمیز و عاری از ذرات جامد با خواصی مشابه آب، تا حداکثر دمای ۶۰ درجه سانتی‌گراد مناسب است. همچنین، این پمپ‌ها توانایی مکش مایع تا حداکثر عمق ۷ متر را دارند. از مزایای پمپ‌های TC سیستما، می‌توان به دامنه عملکرد بالا، تعمیر و نگهداری آسان، قیمت مقرون به صرفه، مصرف انرژی کم و بازدهی بالا اشاره داشت.

پمپ سیستما سری JET

پمپ‌های جتی سیستما سری JET، از دسته پمپ‌های سانتریفیوژ می‌باشند که با نام خودمکش نیز شناخته می‌شوند. این پمپ‌ها، عمدتا در سیستم‌های آبیاری و آبرسانی واحد‌های ویلایی استفاده می‌گردند. برق مصرفی پمپ سیستما سری JET، از نوع تک‌فاز یا سه فاز، و سرعت الکتروموتور آن ۲۹۰۰ دور بر دقیقه است. بدنه این پمپ‌ها از جنس چدن و پروانه آن‌ها از جنس نوریل ساخته شده‌اند. دمای مایع پمپ شونده، توسط پمپ‌های جتی سیستما برای مصارف خانگی می‌تواند در محدوده بالای ۳۵ درجه سانتی‌گراد باشد. در ساختار داخلی این پمپ‌ها، برای دستیابی به مکش بهتر از یک اجکتور استفاده شده است؛ بنابراین پمپ‌های جتی سیستما قادرند که با یک بار هواگیری، آب را از عمق حداکثر ۹ متر مکش کنند. از مزایای این پمپ‌ها می‌توان به عملکرد هیدرولیکی زیاد، توانایی پمپاژ آب حتی با وجود حباب، ظرفیت فشار مناسب و قیمت مناسب اشاره نمود.

پمپ سیستما سری TAG

پمپ‌های سیستما سری TAG، از نوع سانتریفیوژ با پروانه باز می‌باشند. جنس بدنه این پمپ‌ها چدنی و پروانه آن‌ها با متریال برنج می‌باشد. از موارد کاربرد پمپ‌های پروانه باز این برند، می‌توان به سیستم‌های آبیاری با دبی بالا، انتقال سیالات غیر اسیدی حاوی ذراتی جامد و معلق و صنایع غذایی اشاره کرد. برق مصرفی این دسته از پمپ‌ها از نوع تک‌فاز و سه فاز و دور الکتروموتور آن‌ها ۲۹۰۰rpm است. پمپ‌های سانتریفیوژ سیستما سری TAG. برای انتقال مایعات تا حداکثر دمای 90 درجه سانتی‌گراد مناسب می‌باشند. همچنین، این پمپ‌ها توانایی مکش مایع تا حداکثر عمق ۸ متر را دارند.

جمع بندی

همانطور که در متن بالا گفته شد، پمپ آب سیستما دارای ویژگی‌هایی می‌باشد که آن را به یکی‌ از بهترین انواع پمپ آب تبدیل می‌کنند. این نوع پمپ‌های آب توان بالایی داشته و می‌توانند در ساختمان‌های مسکونی با تعداد طبقات زیاد مورد استفاده باشند. قیمت این مدل پمپ آب در بازه‌های گوناگون، بر اساس توان و برند می‌تواند متغیر باشد.

سوالات متداول

 1. بهترین مدل پمپ آب کدام است؟
 2. شما باید باتوجه به نیاز ساختمان خود، بهترین مدل را برگزینید.
 3. قیمت پمپ آب سیستما چقدر است؟

به دلیل نوسانات زیاد قیمت در بازار، از ارائه قیمت دقیق معذوریم؛ اما شما می‌توانید قیمت پمپ آب سیستما را از مراکز فروش پمپ آب استعلام بگیرید.

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

 1. مهدیه عرب نژاد گفته؛
  09:32 1401/10/15

  بسیار عالیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: